Neden ERP sistemine geçmek istiyorum?


Firmaların ERP sistemine geçmek içinbirden çok nedenleri vardır;

1. Entegre Finansal Bilgiler
Firma CEO’su firma hakkında genel bir performans değerlendirmesi elde etmek istediğinde pek çok farklı doğru bilgiye ulaşacaktır. Finansın kendine ait gelir rakamları mevcuttur, satışların farklı bir rakamı vardır, ve buna benzer şekilde farklı departmanların farklı gelir tabloları olacaktır. ERP ise soru işareti bırakmayacak tek bir doğru tabloyu oluşturacaktır, çünkü herkes aynı sistemi kullanır.
2. Entegre Müşteri Sipariş Bilgisi
ERP sistemleri müşteri siparişlerinin müşteri ilişkileri temsilcileri tarafından alınıp, yükleme yapılana kadar ve finansın gönderdiği fatura bilgileri gibi tüm verilerin toplandığı yerdir. Birbirinden kopuk, iletişim kuramayan çok farklı sistemlerin yerine bu bilgiyi tek bir sistemde toplayarak, firmalara farklı lokasyonlarda gerçekleşen iş akışlarını, siparişleri daha kolay takip etmeyi, imalatı koordine etmeyi, fatura ve yükleme işlemlerini takip etmeyi sağlar.
3. Stokları optimize eder
İmalat iş akışlarını düzenleyerek, siparişin işletme için de hangi aşamada olduğunu görmemize imkan tanır. Çalışan sistem içinde stok kayıtlarının düzenli ve yeterli düzeyde kontrolünü sağlar, bu da müşterilere daha iyi teslimatlar imkanı tanırken, stok düzeyinin de firma için ideal seviye de olmasını ve yüklemelerin sorunsuz yürümesini sağlar.
ERP Kullanmak Neden Gereklidir?

ERP olmadan önce pazarlama kendi bağımsız CRM üzerinden bastığı siparişi üretime gönderiyor. Üretim bu satış siparişini alıp kendi içerisindeki üretim yönetimi ya da benzeri bir sisteme giriyor.Fatura ve irsaliyesini muhasebeye gönderiyor, kalite kontrolü yapılıyor gibi süreçlerde çok fazla hata meydana geliyordu.Ama bugün bu hataları ortadan kaldırmak için ERP yazılımları firmaların en değerli varlığı haline gelmiştir.


ERP aslında sadece şirketin birimleri arasında veri aktarımını değil aynı anda kurumun iş yapış şekil ve modellerini de optimize eder. Kurum kültürü ERP üzerinde ne kadar etkili olursa iş yönetimindeki değişim o kadar az olacaktır. Asıl hedef ERP ile beraber iş süreçlerini ve yapıyı da uluslararası standartlara göre revize etmektedir. ERP kurulumunda yapılan analiz çalışmaları ve hedef tasarımlar uluslararası standartlarda ve kurumun vizyon ve misyonuna uygun yapıldığında kurumun gelecekteki stratejisini de eksiksiz destekler.


Sizi Arayalım
Firma Ünvanı
Ad-Soyad
E-Posta
Telefon